Birkózás

Aranyéremmel búcsúzott Dénes Mercédesz az évtől Lengyelországban, Tizenegy éremmel tértek haza a Mezőfalva Kupáról birkózóink.
December 10.-én Lengyelországban Czarny Bór adott otthont – cseh, lengyel, svéd, norvég, francia, magyar versenyzők részvételével – a 2010-es Czarny Bór Ladies Open, női szakágban igen nagy létszámú, évzáró női versenyének. Európa Bajnokunk a magyar válogatottal utazott az év utolsó versenyére. Merci önmagához hűen pontveszteség nélkül birkózta végig a versenyt, a nyolcba kerüléshez a francia ellenfelet 7-0-ra két menetben, a norvég versenyzőt 10-0-ra két menetben, az elődöntőben lengyel ellenfelét szintén 7-0-ra két menetben győzte le. Az aranyérmet a hazaiak versenyzőjét 4-0-ra verve szerezte meg. Mercédesz 2010-ben minden versenyét megnyerte, az EB-n kívül szinte pontot sem csináltak rajta, melyre aligha akad példa. Első helyezése nagyban segítette a magyarok csapatverseny győzelmét is.

Fiatal kezdő versenyzőink szintén az év utolsó versenyén vettek részt a hagyományos Mezőfalva Kupán, ahol tizenegy érmet és három pontszerző helyet értek el.